Tumescentní liposukce břicha – popis procedury

Liposukce břicha, co Vás čeká, budete-li ji chtít podstoupit a jednou provždy se zbavit nadbytečných tukových buněk? Před samotným zákrokem tumescentní liposukce, se sejdete s operatérem za účelem konzultace a následného dohodnutí si vhodného termínu pro provedení liposukce břicha. 

Tumescentní liposukce břicha – napuštění tukové tkáně speciálním roztokem

Tumescentní liposukce břicha probíhá v několika krocích, které dle ošetřované oblasti, celkově zaberou cca dvě až tři hodiny. Liposukce břicha, její první fáze spočívá v napuštění tukové tkáně speciálním tumescentním roztokem. Roztok operatér vpraví do podkoží za pomocí velmi tenké jehly. Není zde důvodu k pociťování nepříjemné bolesti. Liposukce využívá roztoku, jehož součástí je navíc lokální anestetikum. Díky tomu dojde v rámci tumescentní liposukce ke kompletnímu znecitlivění ošetřované partie, v tomto případě bříška. 

Tumescentní liposukce břicha – odsávání přebytečného tuku

Nyní se dostává tumescentní liposukce břicha do druhé a třetí fáze, ve které dojde jednak k „nafouknutí“ tukových buněk, do kterých byl vpraven tumescentní roztok. Proces liposukce nafouknutí je důležitý pro destrukci a změkčení buněk, které pak lze bezpečně odsávat za pomoci kanyl. Tento způsob tumescentní liposukce představuje jemný způsob zbavení se tukových buněk, na rozdíl od invazní liposukce. A objednáte-li se na tumescentní vibrační liposukci, pak se využívá vibrační kanyly, která při odsávání tukových buněk jemňounce, ale rychle vibruje směrem dopředu, dozadu v rozsahu do cca jednoho milimetru. Smyslem tumescentní vibrační liposukce je dosáhnutí co nejrovnoměrnějších přechodů mezi odsátou a neodsátou plochou.

Liposukce břicha - bez nutnosti šití

Dostáváme se k závěrečné fázi procedury, kdy tumescentní liposukce nevyžaduje standardního šití, kterého je třeba při invazních plastických operací. Tam, kde byly provedeny vpichy v rámci liposukce, dojde k zalepení míst speciálními náplastmi. Poté bude ještě použito speciální elastické prádlo. Svým způsobem je tím liposukce břicha „u konce“ a je čas na návrat domů k běžným činnostem. Tumescentní liposukce břicha je natolik šetrnou metodou, že není důvodu k hospitalizaci, či snad klidu na lůžku apod. Tumescentní liposukce Vás nijak neomezuje, a to ani do té míry, že byste se musela ten den, co půjdete na zákrok, například vzdát Vašeho koníčku v podobě sportu.